Faza zasadnicza Polskiej Ligi Esportowej sezonu JESIEŃ 2018 dobiegła końca. Nie oznacza to jednak końca emocji w świecie League of Legends. Przed nami ostatnie kwalifikacje zanim dojdzie do wielkiego finału, który odbędzie się w Gliwicach już 15 grudnia.

Zanim o nadchodzących meczach, krótkie wyjaśnienie o tym czym w ogóle są gry w “rękawicy”? Gauntlet to format turniejowy, który polega na stopniowym pokonywaniu zakwalifikowanych drużyn. Wyobraźmy sobie schody, gdzie ostatnia drużyna z fazy zasadniczej (w tym wypadku szósta) znajduje się na dole i jej celem jest wspinaczka po kolejnych szczeblach. Na następnych “schodkach” czekają przeciwnicy, którzy zajęli wyższe miejsca od niej.

Po siedmiu kolejkach fazy zasadniczej wyłonione zostały drużyny, które wezmą udział w dalszych rozgrywkach. Po dogrywce, Ravioli Ravioli znalazło się na pozycji szóstej w rankingu, zatem mają oni do pokonania czterech przeciwników w formacie Best of 3. Czekają na nich kolejno: Szata Maga, Pompa Team, Wisła Płock eSports (również po dogrywce) i Czeska Husaria. Wygrana na wszystkie te drużyny oznacza finalny pojedynek z Illuminar Gaming. Analogicznie w przypadku przegranej “Pierożków”, zwycięzca pojedynku przejmuję pałeczkę i wspina się wyżej.

W pierwszym spotkaniu Ravioli Ravioli zmierzy się z Szatą Maga. Trzy mapy niekonwencjonalnej gry po stronie Pierożków z pewnością będą trudne do przebrnięcia przez czarodziejów. Których z nietuzinkowych bohaterów wybiorą Dawid “Dawidsonek” Trojanowski i spółka? Czy Sebastian “Sebekx” Smejkal z drużyną przewidzą oryginalne plany przeciwników? Na te pytania odpowiemy sobie już 15 grudnia o godzinie 17:00.

Ze zwycięzcą wcześniejszego meczu zagrają zawodnicy na naprawdę mistrzowskim poziomie. Mowa tu oczywiście o Pompie Team! Gaweł “Kashtelan” Paprzycki z pewnością dołoży wszelkich starań, by drugi mecz w Gauntlecie, był dla jego przeciwników ostatnim. Czy tak będzie? O tym przekonamy się już punkt 20:00.

  • Harmonogram Spotkań:
    Ravioli Ravioli vs Szata Maga – 17:00
    ? vs Pompa Team – 20:00