Jutrzejszego poranka emocje sięgną zenitu. Wszystko za sprawą pierwszego spotkania półfinałowego, gdzie zmierzą się zespoły Illuminar Gaming oraz devils.one. Nie możecie tego przegapić.

Po emocjonującym starciu zwieńczonym zwycięstwem Illuminar Gaming, na scenę pierwszego etapu Polskiej Ligi Esportowej organizowanego podczas Warsaw Games Show w Nadarzynie, wkroczyły zespoły devils.one oraz Actina PACT. Faworytem spotkania z całą pewnością były diabły, a ostatecznie kibicujący im sympatycy nie mogli poczuć się rozczarowani.

Przebieg starcia jak najbardziej należy określić mianem jednostronnego. Na pierwszej mapie serii w formacie best of three podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowica nie zostawili swoim rywalom żadnych szans. Szybkie tempo prowadzenia rozgrywki doprowadziło do jej zamknięcia w zaledwie dwudziestej drugiej minucie rywalizacji.

Sympatycy PACTu oczekujący odwrócenia układu sił na drugiej odsłonie starcia niestety mogli poczuć się rozczarowani. Pomimo ogromnych starań, Vvarion i spółka nie byli w stanie postawić przeciwnikom wystarczającego oporu, aby zakończyć mecz swoim triumfem. Ich działania pozwoliły jednak na znaczne wydłużenie rozgrywki, a w pewnym momencie zwyciężenie walki drużynowej, co zdecydowanie należy rozpatrywać w kategorii sukcesu.

Krótkie, aczkolwiek intensywne spotkanie udowodniło, że pierwszy półfinał Polskiej Ligi Esportowej rozegra się pomiędzy dwiema potencjalnie najsilniejszymi drużynami – Illuminar Gaming oraz devils.one. Nie jest to jednak koniec dzisiejszych emocji, albowiem jeszcze dziś rozegrane zostaną pozostałe mecze ćwierćfinałowe.

Już za chwilę na scenie ulokowanej w Warsaw Ptak Expo zawalczą zespoły AVEZ występujące jeszcze pod szyldem Team DPD oraz PRIDE. Transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale Damiana „Nervariena” Ziaji, gdzie usłyszymy także Wojciecha „Beziego” Wróbla oraz Rafała „RaFeLa” Fiodorowa.