Illuminar Gaming podtrzymuje swoją pozycję na lokalnej scenie League of Legends. Mecz inaugurujący zmagania pierwszego etapu Polskiej Ligi Esportowej zakończył się gładkim zwycięstwem najbardziej utalentowanej w kraju formacji.

Spotkanie inaugurujące pierwszy etap Polskiej Ligi Esportowej było ważne z kilku względów. Po pierwsze, oznaczało początek nowej serii zmagań na rodzimej scenie League of Legends. Po drugie, był to LAN-owy debiut odświeżonego Illuminar Gaming, które wzbogaciło się nie tylko o nowych graczy, lecz także głównego szkoleniowca.

W przedmeczowym wprowadzeniu z udziałem Wyska oraz Delorda mogliśmy usłyszeć niezachwianą pewność siebie obu zespołów. Jak przyznał reprezentant Polbit Piast Gliwice, doświadczenie zaczerpnięte z gry w brytyjskiej lidze miało być wystarczające, aby udowodnić swoją wartość podczas powrotu na lokalną scenę LoL-a.

Biorąc pod uwagę pierwszą mapę, przebieg starcia należy uznać za wyrównany. Drużyny przez pewien okres szły łeb w łeb, a przewaga nie była widoczna dla żadnej z występujących formacji. Illuminar Gaming przechyliło szalę na swoją stronę za sprawą zdobycia Barona Nashora, natomiast gwoździem do trumny Szczecinian był pentakill w wykonaniu Puki style’a.

Druga odsłona serii z początku nie pozostawiła Polbit Pogoni Szczecin żadnych złudzeń. Świetny First Blood po interwencji Rybsona na górnej alei rozpoczął serię zdarzeń, które wkrótce wyniosły iHG na piedestał dominacji. Ich rywale nie zamierzali się jednak poddać bez walki, dając z siebie wszystko, aby powrócić do rozgrywki. Ta sztuka jednak im się nie udała, dzięki czemu to delord i spółka zabezpieczyli pierwsze miejsce w półfinale Polskiej Ligi Esportowej.

Już za chwilę o awans do kolejnego etapu, a zarazem bycie następnym rywalem Illuminar Gaming zmierzą się zespoły Actina PACT oraz devils.one. Transmisja ze spotkania dostępna jest na kanale Damiana „Nervariena” Ziaji w serwisie Twitch.TV, gdzie usłyszymy także głosy Wojciecha „Beziego” Wróbla oraz Rafała „RaFeLa” Fiodorowa.