Trzecia kolejka Polskiej Ligi Esportowej sezonu JESIEŃ 2018 została zdominowana przez Illuminar Gaming i Czeską Husarię. Drużyny dosłownie rozgromiły swoich przeciwników. Kolejne spotkania zakończyły się remisami, a emocje sięgnęły zenitu.

Pierwsze mecze w systemie Best of 2 były bardzo istotne dla debiutującego składu Wisły Płock eSports. Na ich nieszczęście przyszło im się zmierzyć z Illuminar Gaming – aktualnymi mistrzami Polskiej Ligi Esportowej. Wszyscy członkowie ekipy zagrali dwie perfekcyjne mapy wygrywając zarówno w ilości zabójstw, jak i w posiadanym złocie. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bezbłędna kontrola lasu po stronie Lucjana “Shlatana” Ahmada. Ponadto spotkania wyłoniły bezprecedensowego dominatora trzeciej kolejki pod względem zabójstw, zgonów i asyst, czyli Marcina “IceBeasto” Lebudę.

 • Illuminar Gaming vs Wisła Płock eSports
  1# mapa 22:10; 2# mapa 29:6

Spotkania Ravioli Ravioli z Team One Shot okazały się wyrównane. Zarówno jedna, jak i druga strona dawały z siebie wszystko by wygrać obie mapy. Damian “Lucker” Konefał i spółka wydawali się rozgryźć niekonwencjonalny styl gry swoich przeciwników. Poskutkowało to wygraną w pierwszej mapie. Nietuzinkowe wybory bohaterów ze strony “pierożków” i ekstrawaganckie zachowanie na Summoner’s Rift zaowocowały zwycięstwem w drugim starciu. W dużej mierze przyczynił się do tego strzelec – Dawid “Dawidsonek” Trojanowski

 • Team One Shot vs Ravioli Ravioli
  1# mecz 24:15; 2# mecz 22:34

Przy pierwszym starciu Szaty Maga z Piastem Gliwice Esports doszło do prawdziwego pogromu. Drużyna Macieja “Blue45ty” Zaremby nie zostawiła suchej nitki na rywalach. Doszło do tego właśnie za sprawą gracza wspierającego, który dwoił się i troił by wspomóc swoich kolegów. Tym oto sposobem był przy 84 procentach zabójstw, jakie padły ze strony ekipy z Gliwic. Druga mapa nie była tak łaskawa dla zwycięzców poprzedniej. Mimo usilnych prób Piasta, nie zdołali oni przebić się przez prawdziwą maszynę Szaty Maga, jaką był ich nowy nabytek Sebastian “Sebekx” Smejkal. Dlatego to właśnie jego drużyna wygrała mapę numer dwa.

 • Szata Maga vs Piast Gliwice Esports
  1# mecz 2:11; 2# mecz 27:15

W ostatnim spotkaniu ponownie doszło do pogromu. Niestety, ponownie był to pogrom dla Wisły Płock eSports. Tym razem zmierzyli się oni z Czeską Husarią, którzy okazali się zwycięzcami obu starć. Stało się to głównie dzięki umiejętnościom oraz niczym niezachwianej cierpliwości ze strony strzelca dominatorów. Matyáš “Carzzy” Orság podczas obu gier zdobywał największą ilość stworów na minutę w całej trzeciej kolejce. Spowodowało to szybkie skalowanie tego zawodnika. Skutkiem jego poczynań była druzgodząca porażka dla drużyny znad Wisły.

 • Czeska Husaria vs Wisła Płock eSports
  1# mecz 18:5; 2# mecz 22:8

Na miano MVP trzeciej kolejki Polskiej Ligi Esportowej sezonu JESIEŃ 2018 zasługują: IceBeasto (za Z/Z/A równe 27), Carzzy (za 10.3 zabitych stworów na minutę) oraz Blue45ty (za 84.6% udziału w zabójstwach swojej drużyny). Ten dzień nie tylko postawił tabelę do góry nogami, ale pokazał również, że podczas kolejnych kolejek fazy zasadniczej będzie się działo. Na kolejną dawkę emocji zapraszamy już 8 listopada.