Już lada moment drużyny zmierzą się w czwartej kolejce Polskiej Ligi Esportowej sezonu JESIEŃ 2018. Aktualni mistrzowie są zmuszeni dzielić pierwsze miejsce z Pompą Team. Na półmetku zmagań doszło do obiecujących transferów w szeregach Illuminar Gaming, Czeskiej Husarii oraz Piasta Gliwice Esports.

Po trzeciej kolejce fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej doszło do pewnych zmian w tabeli rankingowej, którym warto się przyjrzeć. Pompa Team dalej pozostaje na pierwszym miejscu, ale tym razem musi je dzielić z Illuminar Gaming. Ci pierwsi ponownie nie zagrają w najbliższych spotkaniach, dlatego aktualni mistrzowie mają szansę wyprzeć rywali. Na drugą pozycję wskoczyła Czeska Husaria, która prześcignęła resztę przeciwników. Piast Gliwice Esports bez zmian wciąż okupują trzecią pozycję.

Kontrowersyjna zmiana w szeregach podopiecznych Hatchy’ego odbiła się szerokim echem w esportowym środowisku. Na miejsce Lucjana “Shlatana” Ahmada wejdzie Marcin “Behave” Pawlak do niedawna opiekun lasu w Czeskiej Husarii. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowy dżungler żegna się z drużyną. Aktualnie zajmuje miejsce w rezerwie. Wyczyny nowego nabytku Illuminar Gaming będziemy mogli zobaczyć już dzisiaj o godzinie 16:00 w trakcie starcia z Ravioli Ravioli.

Siłą rzeczy w Czeskiej Husarii również musiało dojść do transferu. Po odejściu jednego z dwóch Polaków z głównego składu zespół postawił na Davida “Jejky” Jakubeca. Będzie on miał aż dwie szanse, by udowodnić, że potrafi zastąpić swojego poprzednika. Drużyna zmierzy się z Szatą Maga oraz Piastem Gliwice Esports. Dodatkowo do rezerwy Husarii dołączył Wiktor “Ejsner” Świderski.

Skoro już mowa o ekipie z Gliwic, to i u nich nastąpiły pewne kadrowe zmiany. Główny skład pozostaje nietknięty, ale na ławkę rezerwowych zaproszeni zostali Patryk “Kermys” Wojewódzki oraz Szymon “Rektiv” Rybka. Zespół również rozegra dziś dwa spotkania z Czeską Husarią oraz Wisłą Płock eSports.

  • Harmonogram spotkań:
    Illuminar Gaming vs Ravioli Ravioli – 16:00
    Piast Gliwice Esports vs Czeska Husaria – 18:00
    Piast Gliwice Esports vs Wisła Płock eSports – 20:00
    Czeska Husaria vs Szata Maga – 22:00

Na kolosalną dawkę emocji zapraszamy już dziś 8 listopada u Nervariena o godzinie 16:00!