Stało się! Za nami debry Polski w pierwszym półfinale Polskiej Ligi Esportowej. Tym razem po zaciętej rywalizacji zwycięstwo trafiło w ręce devils.one. Gracze Illuminar Gaming nie poddali się jednak bez walki.

Pierwszy półfinał bieżącego etapu Polskiej Ligi Esportowej dostarczył ogromnych emocji. Rywalizacja pomiędzy Illuminar Gaming a głównym składem devils.one to istny materiał na wielki finał, który być może dostaliśmy nieco przedwcześnie. Co najważniejsze, mecz nie rozegrał się na przestrzeni dwóch map, lecz sprowadził do pełnej serii best of three.

Przede wszystkim, starcie było niezwykle wyrównane. Przebieg żadnej z rozegranych map nie był jednostronny – było wręcz przeciwnie. Niezwykle zacięta rywalizacja rozgrzewała publikę zgromadzoną w Ptak Warsaw Expo podczas Warsaw Games Show. Wartym zauważenia jest fakt, że zazwyczaj to „Diabły” reprezentowały nieco bardziej agresywny styl prowadzenia rozgrywki, podczas gdy ich rywale postępowali bardziej zachowawczo. Z tego też powodu w rękach iHG zazwyczaj widzieliśmy skalujące się postacie, które potrzebowały czasu, aby ukazać swój pełen potencjał bojowy.

Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 wskazującym na wyższość Matislawa i spółki. Gracze devils.one zdobyli upragnioną zemstę za porażkę podczas turnieju Polish Open. Fakt, że zwycięstwo nie było jednostronne, powinien nastrajać jednak pozytywnie – rywalizacja w nadchodzących ESL Mistrzostwach Polski oraz Ultralidze.

Już niedługo ruszy drugie spotkanie półfinałowe pierwszego etapu Polskiej Ligi Esportowej. Tym razem w szranki stanie zespół PRIDE, a także akademia spod szyldu devils.one. Transmisja ze spotkania dostępna jest na kanale Damiana „Nervariena” Ziaji w serwisie Twitch.TV.