Trzeci sezon Polskiej Ligi Esportowej już za nami. Sezon WIOSNA 2018 zakończył się jednostronnym pojedynek o brązowy medal między Adive a Pompa Team. Młoda krew polskiego esportu wygrała w dwóch spotkaniach.

Ekscytująca faza pucharowa utwierdziła Illuminar Gaming na pozycji mistrza Polskiej Ligi Esportowej. W wielkim finale nie pozostawili żadnych szans Młodym Esports, by Ci zdobyli złoto. Zarówno dla jednych i dla drugich półfinały zakończyły się spektakularnymi zwycięstwami. Jedynie podopieczni Veggiego napotkali niemałe problemy w starciu z przeciwnikami. Pompa Team po raz kolei udowodniła, że ma jeszcze w sobie ducha walki.

O ile finały w Kielcach zakończyły się zgodnie z przewidywaniami komentatorów, o tyle walka o trzecie miejsce była wielką niewiadomą przynajmniej do pierwszych minut spotkania. Adive w bardzo krótkim czasie utwierdziło swoją dominację nad niQ i spółką. W pierwszej mapie zwycięzcy brązowego medalu napotkali niemały opór ze strony rywali, by ostatecznie zatriumfować w 31. minucie. Dzięki fenomenalnej grze Rektiva zakończyli spotkanie z wynikiem 18:10. Kolejna mapa okazała się być ponownym sukcesem ze strony Adive gwarantując im tym samym miejsce w top 3 Polskiej Ligi Esportowej.

Adive 2:0 Pompa Team
Pierwsza mapa 18:10; Druga mapa 17:8

Adive definitywnie zasłużyło sobie na tak wysoką pozycję podczas sezonu WIOSNA 2018. Co prawda, trzeci sezon Polskiej Ligi Esportowej był dość przewidywalny, ale nie zabrakło pewnych zaskoczeń jak choćby pojawienie się w fazie pucharowej młodej nadziei esportu, która wystartowała z trzeciej pozycji w Kielcach.

Klasyfikacja końcowa Polskiej Ligi Esportowej w sezonie WIOSNA 2018

  1. miejsce – Illuminar Gaming – 46,000 złotych + 8,400 złotych w sezonie zasadniczym
  2. miejsce – Młodzi Esports – 17,000 złotych + 6,600 złotych w sezonie zasadniczym
  3. miejsce – Adive – 8,000 złotych + 4,800 złotych w sezonie zasadniczym
  4. miejsce – Pompa Team – 4,000 złotych + 4,800 złotych w sezonie zasadniczym